Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
5 produktów, o których przed porodem nie pomyślisz
40.jpg

5 produktów, o których przed porodem nie pomyślisz, a które mogą okazać się bardzo pomocne.

Nie będę ukrywać, że przy spisywaniu tej listy posiłkowałam się jakimiś naukowymi danymi, bo nie będzie to prawda. Myślę, że dużo bardziej pomocna będzie moja subiektywna lista rzeczy, o których nie pomyślałam przed porodem, a które okazały się być bardzo pomocne. Generalnie będąc w swojej pierwszej, i jak dotychczas jedynej, ciąży nie wiedziałam, czego można spodziewać się po tym całym „macierzyństwie”, a tym bardziej nie miałam wiedzy, ani swojej, ani osób z zewnątrz, w co dokładnie zaopatrzyć się przed porodem, aby potem nie musieć biegać po sklepach w poszukiwaniu tego wszystkiego.

Wkładki laktacyjne (u nas dostaniecie wkładki firmy Difrax)

I tutaj znowu z własnego doświadczenia powiem, że wkładki laktacyjne to konieczność, zakładając oczywiście, że karmisz piersią swoje dziecko. Przy karmieniu piersią ( w tym początkowym czasie) zaskoczyło mnie to, że pokarm wypływa z piersi w najmniej oczekiwanym momencie i po prostu nie ma na to siły i trzeba umieścić w biustonoszu wkładki laktacyjne, aby uniknąć ciągłego przebierania się.

Wkładki laktacyjne Difax
Wkładki laktacyjne Difax

Woreczki do przechowywania pokarmu (u nas również Difrax)

Idąc już mlecznym tropem, to woreczki do przechowywania pokarmu, to również must-have. Wyobraźcie sobie taki poziom laktacji, który zamiast zaopatrzyć w pokarm jedno nasze dziecko, spokojnie wystarczyłoby, na co najmniej dwoje, a może nawet i troje. Co wtedy z nadmiarem? Ano, jeśli macie w zanadrzu laktator, to nadmiar odciągacie i mrozicie na „gorsze czasy”, lub po prostu po to, aby móc pewnego dnia wyjść z domu na dłużej niż 2-3 godziny i podładować społeczne baterie.

Woreczki do przechowywania pokarmu Difrax
Woreczki do przechowywania pokarmu Difrax

Różne rodzaje smoczków (u nas Bibs i Hevea)

Smoczek warto zakupić przed porodem, przed narodzinami naszego dziecka – to jest pewne. Ale to, że warto mieć co najmniej dwa rodzaje smoczków, pewne i oczywiste już nie jest. Ja podeszłam do sprawy smoczków bardzo praktycznie i kupiłam pierwszy lepszy w stacjonarnym sklepie. To był błąd, bo smoczek totalnie nie przypadł do gustu mojej córce, czemu z tej perspektywy w ogóle się nie dziwię, bo był po prostu słaby w porównaniu z tymi dostępnymi u nas. W naszym asortymencie znajdziecie kultowe już smoczki Bibs z kolorowymi osłonkami w wielu przepięknych kolorach oraz z kauczukowymi końcówkami do ssania. Użyty kauczuk to oczywiście naturalny materiał pozyskiwany z drzewa hevea. Jeśli spodobały się Wam Bibsy, to i drugie smoczki –smoczki Hevea również spodobają się Wam. Smoczki te w całości odlane są z kauczuku. Oznacza to po pierwsze tyle, że wyrzucone do ziemi rozkładają się w niej jedynie przez 5 lat (świetne to!), a po drugie nie ma w nich miejsca na gromadzenie się bakterii, bo nie posiadają żadnych łączeń.

Smoczek Bibs
Smoczek Bibs
Smoczek Hevea
Smoczek Hevea

Delikatne oświetlenie nocne

Kiedy przed porodem przygotowywałam pokój dla córki zupełnie nie pomyślałam, że oświetlenie, którego będę używała w nocy, nie może być zbyt jasne. Pierwsze dwa tygodnie to zweryfikowały. Ostatecznie po pewnych przygodach stanęło na lampce Rabbit&Friends, która była i jest najtrafniejszym wyborem dostępnym na rynku, a poza tym dziecko nam z niej nie wyrośnie. Lampka zostanie z nim na długie lata. Nie będę może tutaj rozwijać tego tematu, bo jest już na ten temat osobny wpis, do którego zapraszam o tutaj.

Lampka Rabbit&Friends
Lampka Rabbit&Friends


Poradnik Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Po swoich doświadczeniach wiem, jak ważne jest to, aby mieć wiedzę, jak zachować się w wyjątkowych sytuacjach, takich, które zagrażają zdrowiu, a czasami nawet i życiu naszego dziecka. Nie ma wtedy nic gorszego niż nie wiedzieć jak pomóc swojemu dziecku. Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt, to kompendium wiedzy, którą każdy rodzic powinien poznać i zapamiętać na zawsze, już zanim na świecie pojawi się jego dziecko. 

Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt
Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Pozdrawiam, 

M.

  • Rozszerzanie diety

    Przydatne akcesoria

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl